2020/21 SLA Season Awards

Special Awards
Overall Most Improved Boy:

Joseph Bretherton

Overall Most Improved Girl:

Allira Mancini

Graham Cogill Memorial Medallion:

Allira Mancini

Brian Leadbetter Memorial Medallion:
Allira Mancini

RAAF ‘Spirit of the Spitfire’ Award:

Ebony Boschma

Strathpine Little Athletics Sportsmanship Award:
Lachlan Wise

Alyssa Postle Memorial Award:
Ebony Boschma

5 Year Athlete Awards:
  • Ava Hikaiti

  • Cameron Emmerig

  • Ebony Boschma

  • Elijah Thomasson

  • Grant Hall

  • Hannah Davis

  • Harrison Davis

  • Haven Johnson

  • Hollie Davis

  • Imogen Tonges

  • Jack Wright

  • Kailen Klaas

  • Mitchell Couch

  • Nellie Meijer

  • Noah Boschma

  • Riley Jenkins

  • Willow Chilcott-Bailey

4 Year Athlete Awards:
  • Amber Dickens

  • Bailey Lloyd

  • Brock Miller

  • Ned Amorsen

  • Caden Devereux

  • Connor Yeadon

  • Elyse Hall

  • Ethan Weir

  • Heath Watson

  • Jasmyn Chilcott-Bailey

  • Jesse Sexton

  • Jordan Ussher

  • Katie Cougle

  • Layal Wernet

  • Lily Donaghy

  • Lucille Ivosevac

  • Madison Humphrys

  • Olivia Hatton

  • Patrick Johnson

  • Patrick Schlatter

100% Attendance Awards:
  • Joseph Bretherton

  • Elyza Kable

  • Zoe Kable

  • Chase Emmerig

  • Cameron Emmerig

  • Ned Amorsen

  • Abbi Amorsen

  • Noah Boschma

  • Ebony Boschma

  • Xavier Lloyd

  • Allira Mancini

  • Madison Humphrys

  • Chelsea Boyle

  • Taj Hare

  • Lachlan Wise

  • Jesse Hare

Age Group Presentations
U6 Boys:

Age Champion: Taylor Marsden

1st Most Improved:  Lucas Pauly

2nd Most Improved: Taylor Marsden

3rd Most Improved: Jairus Slade-Su'emai

U6 Girls:

Age Champion: Ariah Ridgway

1st Most Improved: Seiah Yang

2nd Most Improved: Scarlett Mitrovic

3rd Most Improved: Ayla Richards

U7 Boys:

Age Champion: Joseph Bretherton

1st Most Improved: Joseph Bretherton

2nd Most Improved: Oliver Gostevsky

3rd Most Improved: Chase Emmerig

U7 Girls:

Age Champion: Elyza Kable

1st Most Improved: Kaylee Humphrys

2nd Most Improved: Ava Newton

3rd Most Improved: Elyza Kable

U8 Boys:

Age Champion: Benjamin Pitt

1st Most Improved: Benjamin Pitt

2nd Most Improved: Xavier Lloyd

3rd Most Improved: Angus Murray

U8 Girls:

Age Champion: Abbi Amorsen

1st Most Improved: Abbi Amorsen

2nd Most Improved: Brigitte Gostevsky

3rd Most Improved: Heidi Reid

U9 Boys:

Age Champion: Patrick Schlatter

1st Most Improved: Jordan Ussher

2nd Most Improved: Landon Richards

3rd Most Improved: Patrick Schlatter

U9 Girls:

Age Champion: Olivia Hatton

1st Most Improved: Olivia Hatton

2nd Most Improved: Amber Harris

3rd Most Improved: Lily Ruthenberg

U10 Boys:

Age Champion: Cameron Emmerig

1st Most Improved: Cameron Emmerig

2nd Most Improved: Harrison Davis

3rd Most Improved: Blake Irish

U10 Girls:

Age Champion: Lucille Ivosevac

1st Most Improved: Zoe Kable

2nd Most Improved: Chloe Reid

3rd Most Improved: Skye Walters

U11 Boys:

Age Champion: Ned Amorsen

1st Most Improved: Brock Miller

2nd Most Improved: Ned Amorsen

3rd Most Improved: Henry Keats

U11 Girls:

Age Champion: Allira Mancini

1st Most Improved: Allira Mancini

2nd Most Improved: Madison Humphrys

3rd Most Improved: Emily Hamilton

U12 Boys:

Age Champion: Dylan McDonald

1st Most Improved: Charlie Ivosevac

2nd Most Improved: Caden Devereux

3rd Most Improved: Dylan McDonald

U12 Girls:

Age Champion: Chelsea Boyle

1st Most Improved: Bailey Lloyd

2nd Most Improved: Hannah Davis

3rd Most Improved: Chelsea Boyle

U13 Boys:

Age Champion: Taj Hare

1st Most Improved: Taj Hare

2nd Most Improved: Zach Schmidt

3rd Most Improved: Blake Finley

U13 Girls:

Age Champion: Imogen Klaas

1st Most Improved: Imogen Klaas

2nd Most Improved: Perla Maizey

3rd Most Improved: Kelsi Pares

U14 Boys:

Age Champion: Noah Boschma

1st Most Improved: Noah Boschma

2nd Most Improved: Joshua Bealing

3rd Most Improved: Alexander Roper

U14 Girls:

Age Champion: Teikia Ryalls

1st Most Improved: Teikia Ryalls

2nd Most Improved: Scarlett Frazer

3rd Most Improved: Abbie McDonald

U15 Boys:

Age Champion: Lachlan Wise

1st Most Improved:  Jesse Hare

2nd Most Improved: Lachlan Wise

3rd Most Improved: Connor Yeadon

U15 Girls:

Age Champion: Eliza Meijer

1st Most Improved: Eliza Meijer

2nd Most Improved: Ella Vietheer

3rd Most Improved: Rose Maizey

U16 Boys:

Age Champion: Riley Jenkins

1st Most Improved: 

2nd Most Improved: 

3rd Most Improved: 

U16 Girls:

Age Champion: Railey Tonges

1st Most Improved: 

2nd Most Improved: 

3rd Most Improved: 

U17 Boys:

Age Champion: 

1st Most Improved: 

2nd Most Improved: 

3rd Most Improved: 

U17 Girls:

Age Champion: Ebony Boschma

1st Most Improved: Ebony Boschma

2nd Most Improved: Freya Burrell

3rd Most Improved: Xana Donaghy